טיול מוסיקה קלאסית - וינה

התזמורת הפילהרמונית של וינה

טיול מוסיקה קלאסית - הפילהרמונית של וינה

מיותר לציין שהפילהרמונית של וינה היא אחת התזמורות הטובות בעולם. רבים חושבים שהיא התזמורת הטובה מכולן ולצליל היחודי שלה אין תחליף.

לתזמורת הווינאית צליל יחודי שנובע ממעבר בין דורות של מורים ותלמידיהם, כך שהצליל המסורתי, הקלאסי, של התזמורת נשמר. כמו כן חלק מכלי הנגינה, אינם סטנדרטיים ובנויים במיוחד עבור חברי הפילהרמונית הוינאית, ביניהם כלי הקרן, קלרינט, ובסון.

מה שמוסיף עוד ליחודיות של הפילהרמונית הווינאית הוא נושא הניהול המוסיקלי. תזמורת זו היא היחידה בעולם שאינה מנוהלת ע"י מנהל מוסיקלי אחד, אלא ע"י מספר מנצחים אורחים.

הפילהרמונית הוינאית משמשת גם כתזמורת האופרה הממלכתית ובכך מוסיפה איכות ויוקרה גם לבית האופרה המפורסם. גם ביחס לעולם השמרני של מוסיקה קלאסית, התזמורת הווינאית היא כל כך שמרנית שעד לפני מספר שנים מועט עדיין הכילה גברים בלבד, אפילו בכלי נגינה כמו נבל. רק בשנים האחרונות החלו להופיע נשים בתזמורת בכלי נגינה שונים.

במסגרת טיול מוסיקה קלאסית לוינה במאי 2017, נבקר בבית במוסיקה, שם ננצח על התזמורת הוינאית בעזרת ה- Virtual Conductor.

סרטוני מוסיקה קלאסית רלוונטים:

גוסטבו דודמל מנצח על הפילהרמונית של וינה במקצב איטי במיוחד
המאפשר לשמוע את הצליל המיוחד של התזמורת:
טיולי מוסיקה לוינה
טיול מוסיקה לוינה: מרץ 2020 הסימפוניה ה-1 של מאהלר בניצוחו של כוכב הניצוח תיאודור קורנציס ואופרות המופת של פוצי'ני, טורנדוט ומאדאם בטרפליי בטיול מוסיקה מרגש.
טיול מוסיקה לוינה: מרץ 2020 הסימפוניה ה-3 "ארואיקה" של בטהובן בניצוחו של כוכב הניצוח תיאודור קורנציס, טוסקה של פוצי'ני, הרקוויאם של מוצרט בכנסיית קרל ועוד...